Physical and mental tennis benefits

1 ) قلبی – عروقی:

بیورن بورگ به درستی تنیس را «ورزشی پر از هزاران دو» تعریف کرد. حرکات سریع اهوازی که این ورزش طلب می‌کند، چربی را می‌سوزاند، ضربان قلب را افزایش داده و مصرف انرژی را افزایش می‌دهد. یک بازی تنیس معمولی می‌تواند یک تا دو ساعت به طور بیانجامد که برای بهبود حداکثری سلامت قلب و عروق و کاهش ریسک بیماری‌های قلبی و سکته ضروری است.

2 ) رشد عضلات:

افزون بر مزایای تنیس روی سلامت قلبی و عروق، این بازی تمرین قدرتی در پاها، دست‌ها و بالاتنه را با هم ترکیب می‌کند. تنیس فقط ورزش ساکن بخشی از ماهیچه‌ها نیست. یک مسابقه تنیس نیاز به حرکت از طرفی به طرف دیگر، جلو و عقب در سرعت‌های مختلف دارد که ماهیچه‌های واقع در پاهای شما را ورزیده می‌کند. حرکت بازیکن تنیس در یک مسابقه معمولی باعث بهبود قدرت ساعد، ماهیچه‌های کمر و توسعه درونی در ماهیچه‌های بدن می‌شوند.

3 ) توسعه تفکر تاکتیکی:

تنیس ورزشی است بر مبنای هندسه و فیزیک. برای همین می‌تواند مثل شطرنج به توسعه تفکر تاکتیکی کمک کند. از آنجایی که تنیس بیشتر شامل هوشیاری و تفکر تاکتیکی برای ایجاد الگوهای ضربه به توپ است، این ورزش منجربه برقراری ارتباطات جدید میان اعصاب مغز می‌شود. پس از چندین سال بازی، تنیس می‌تواند باعث بهبود و حفظ رشد مغز شود و شما را در دوران طلایی زندگیتان به خوبی هوشیار و باهوش نگه دارد.

4 ) تعادل و هماهنگی:

هرچقدر بیشتر تنیس بازی کنید، بیشتر می‌توانید به توسعه مهارت‌های مکانیکی برای ضربه به توپ، سنجش مسافت و هماهنگی و تعادل فردی برسید، تنیس از طریق انواع مختلفی از تکنیک‌ها و حرکات به حفظ تعادل، سرعت، حرکت یا هماهنگی دست و چشم کمک می‌کند. هر چقدر در بازی تنیس بهتر شوید، بهتر می‌توانید تأثیر این مشخصات را در زندگیتان حس کنید.

5 ) اعتماد به نفس:

در مطالعه‌ای که در دانشگاه کنتیکت انجام شد، دانشمندان به آزمایش تأثیر روانی مزایای ورزش‌های گوناگون بر روی افراد معمولی پرداختند که دراین آزمایش تنیس بالاترین امتیاز را در افزایش اعتماد به نفس، انرژی و مثبت اندیشی بدست آورد و همچنین در فاکتورهایی مانند پریشانی، تنش، اضطراب و افسردگی کمترین امتیاز را رقم زده بازی مرتب تنیس می‌تواند می‌تواند شما را در زندگی کاریتان با انگیزه نگه دارد و همچنین در غلبه بر موانع پیش رو در زندگی شخصی به شما کمک کند.

Categories
آخرین مقالات
Good and Bad Drink After Exercise

Good and Bad Drink After Exercise

Good and Bad Drink After Exercise 1397/11/21 | 09:35
 Smash - Overhead

Smash - Overhead

Smash - Overhead 1397/11/21 | 09:17
Tennis Serve

Tennis Serve

Tennis Serve 1397/11/21 | 09:06
Benefits of Exercise

Benefits of Exercise

Benefits of Exercise 1397/11/21 | 08:42
Jump Rope

Jump Rope

Rope rope or jumping is not just an entertaining exercise but an effective way to maintain fitness and increase lung capacity and improve blood circulation. 1397/11/21 | 07:49
Best Tennis Player's Volley, Forehand and Backhand

Best Tennis Player's Volley, Forehand and Backhand

Best Tennis Player's Volley, Forehand and Backhand 1397/10/29 | 09:14

ارسال نظر

طراحی سایت توسط دودکو طراحی سایت دود